Неидентификувано животно во Кина. Можеби вие знаете за кој вид се работи?

22 октомври, 20110
zivotno

Жоолошка градина во Кина,  од анонимен човек добила животно со необичен изглед кое никој не успеал да го идентификува.

Чуварите на Зоолошката градина, во источна Кина, не успеале да го пронајдат видот на кој ова преубаво животинче би требало да припаѓа, некои мислат дека ова е некој вид на мајмун, други тврдат дека ги препознаваат карактеристиките на нуш- бебе.

Ова животно со карактеристични црти е навистина уникатно, зоолозите сега го пратат неговиот развој и се надеваат дека кога ќе порасне ќе сфатат за кое животно се работи!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş