Судот донесе одлука…На Цеца и ја “лапнаа” куќата!

22 октомври, 20110
ceca

Цеца остана без дел од куќата! Со одлуката на првиот основен суд, донесено е решение за продажба на првиот кат од околу 140 квадратни метри, со кој пејачката ќе го подмири долгот кон пејачот Воислав Ѓурковиќ, пријател на нејзиниот покен спруг Аркан.

“Пресудата со која е утврдено дека Цеца е должна да му го отплати заемот кој Ѓурковиќ своевремено го дал, и чија камата сега достигнала 116.063 евра, ја донел вториот општонски суд. Предметот потоа стигнал и до првиот основен суд, кој е надлежен за извршување и кој донел одлука да и биде одземен еден дел од куќата. Се чека вештачење со кое ќе се утврди вредноста на станот во кој моментално се наоѓа нејзиниот фитнес центар”, изјавува близок извор.

Цеца ќе мора да плати и судски трошоци од 500.000 динари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş