Неколку совети за здравјето на жената

17 мај, 20110
96373841

Има неколку работи кои треба да ги знае секоја жена. Тоа би и било од корист, а воедно ќе ја спаси од компликации кога станува збор за здравјто на интимните делови.

Сексот не би требало да боли. Секоја болка, пецкање и непријатно чувство во текот на сексот може да е знак само на некаква инфекција.

Измивање на внатрешноста на вагината предизвикува ризик за инфекции. Се поголем е бројот на доктори кои се сложуваат со тоа дека измивањето на внатрешнста на вагината ги отвара вратите на бактериите и инфекциите. Со измивањето се намалува и онака ниската pH вредност, која е задолжена да ги убива бактериите.

Најдобар времеснки период за преглед на градите е една недела по месечниот циклус.

Доколку имате чести инфекции на мочниот меур, мокрењето пред и по сексот, овозможува исфрлање на бактериите кои тргнале во напад на вашата вагина.

На 85% од жените им треба предигра и стимулација на клиторисот како би го достигнале сексуалниот врв. Доколку сте во оваа група, не грижете се, вие сте здрави, се е во ред со вас.

Антибиотиците го намалуваат дејството на контрацептивните апчиња. Затоа кога пиете антибиотици користете кондом.

Нормално е да се намали желбата за секс на жените кои штотуку родиле. Сега нивните хормони се насочени кон нешто друго.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma