Почина сопатничката од аудито кое утринава се судри со автобус кај Охрид

17 мај, 20110
MVR
По тешката сообраќања несреќа која утрово се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај Подмољје почина сопатничката во автомобилот Ауди, кој се судри со автобус на ресенската компанија “Принц“.
Според најновите информации од СВР- Охрид, сопатничката, охриѓанка на возраст од 55 години
заедно со  возачот на Аудито, по несреќата веднаш биле пренесени во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија “Св. Еразмо”, но лекарите и покрај напорите не успеале да го спасат нејзиниот живот.
Имено утрово оклу 8 часот на патот Охрид-Кичево се случи тешка сообраќања несреќа во која беа повредени две лица. И покрај тоа што двете лица кои што се наоѓале во патничкото возило веднаш биле пренесени во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија “Св. Еразмо“, по тешко здобиените повреди. лекарите не успеале да го спасат животот на 55 годишната охриѓанка.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi