Нелегален имигрант си го пресекол вратот во авион

21 јуни, 20110
virgin_1925538c

Пред очите на патниците, еден нелегален имигрант од Јамајка си го пресекол вратот со брич, кога требало да го депортираат од авионот на “Вирџин Атлантик“ на летот Лондон – Кингстон.

Според изјавите на очевидците, имигрантот во тој момент се послужил со мал брич кој го скрил од обезбедувањето, а брзата помош интервенирала со тоа што му го “залепила“ грлото само за момент.

Летот поради тоа морало да биде одложен, а несреќниот имигрант бил префрлен во болница, а на патниците кои присуствувале на настанот морало да им биде укажана психолошка помош.

Откако повредите му биле санирани, повредениот имигрант бил вратен на надлежните служби за имиграција, а компанијата “Вирџин Атлантик“ на патниците им обезбедила хотелско сместување и можност ако сакаат да одлетаат со друга авио компанија.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma