Нема посета во затвор, доколку носиш секси здолниште

28 јуни, 20110
prison-1

Посетителите на еден затвор во америка добиле строги правила како треба да се облекуваат доколку сакаат да ги посетат своите најмили. На посетителите им било забрането да носат секси здолништа. Така да никој не смее да се појави во затворот со високи потпетици и маици со деколте.

Исто така за посетителите на затворот Riker Island било забрането да носат и облека која многу го покрива телото. Се поради зголемената безбедност од шверцување на недозволени предмети. Но доколку веќе се појави некој непрописно облечен, тогаш ќе мора да облече XXL  маица која ја доделува затворот. Сакаме посетите да изгледаат пристојно и да се намали можноста од шверц на недозволени предмети, изјавил портпаролот на затворот Шерман Стеин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/