Необична пратка

27 април, 20110
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Една постара брачна двојка по грешка добиле пратка со два килограма марихуана во неа, соопштила полицијата од местот Uper Darbi во американската држава Пенсилванија.

Неколку дена тие не го отвориле пакетот бидејќи не им било познато името и презимето на испраќачот и пратката ја оставиле на тремот на куќата уверени дека се работи за грешка. Бидејќи никој не се јавил да ја побара пратката, сопружниците решиле да ја отворат и во неа пронашле марихуана, чија вредност полицијата ја проценила на 10.000 долари. Веднаш потоа тие пратката ја предале на полицијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma