Russell Crowe за прв пат ќе режира филм

27 април, 20110
Russell-Crowe

Актерот Russell Crowe ќе им се придружи на сите свои колеги кои од актери решија да станат режисери. Тој сеуште нема потпишано, но е многу заинтересиран за режија на филмот “77”, кој е полициска драма.

Приказната ќе зборува за два не разрешени инциденти а дејствието ќе се одвива во седумдесетите години. Тој во филмот воедно ќе ја има и главната улога.

Сценариото на филмот го направи David Williams по приказната на легендарниот James Ellroy, во продукција на Dick Wolf и Tony Ganz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi