Необични гинисови рекорди :)

27 декември, 20110
8

Најголемиот човечки домино синџир– Кинески студенти учествуваат во човечки домино предизвик во Ордос град на Внатрешниот автономен Монголски регион, северна Кина. 10,267 студенти учествуваат во предизвикот , срушувајќи го стариот Гинисов рекорд од 9,234 студенти во Сингапур. Новиот светски гинисов рекорд  е поставен за 1 час и 10 минути.

Индонезијците учествуваат во обид да се собори светскиот рекорд на небесни фенери -пренесени истовремено во Џакарта, Индонезија. Најмалку 10,000 фенери беа ослободени во небото да се пробие светскиот рекорд.

Филипинските кулинари и студенти стојат пред чиниите кои се обидуваат да го соборат Гинисовиот Светски Рекорд за “ Најголем број на чинии со храна, за еден ден„ во Куезон. Организаторите се надеваат  дека ќе се смета нивниот рекорд , како тие прават над 5,000 чинии со различни видови на сирење, испирирани од претходниот рекорд во Индија.

Американскиот креатор Брајан Берг е познат според неговата реплика од Венецијскиот Макао Хотел-Ризорт , едноставно користејќи 218,792 карти за играње и потребни му биле 44 дена да се реализира проектот. Целата композиција е 35 метри долга,10 метри висока и тешка  272кг.

Најголемиот собир на Дедо Мразовци со 13,000 учесници е постигнат во градот Деру, Северна Ирска.

Радоста на кулинарот  Матју Митниски кои го собори рекордот за најголемо ќофте во светот.

Најголемиот комерцијален хамбургер е достапен за 399$ и тежок 74.75 кг. Овој деликатес можете да го добиете во ресторанот на Мели, Соутгејт, Мичиген.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber