Необјавени детали од реконструкцијата на масакарот во Норвешка! Монструм!!!

15 август, 20110
rdn4e2bb871c57e4

Андерс Бревик не бил рамнодушен, и не покажал знаци на каење за време на реконструкцијата на масакрот на островот Утоја, изјавил на прес-конференција, обвинителот Хjoр Краби.
Полицијата со помош Бревик направила осумчасовна реконструкција на настаните од 22 јули, кога Бревик на островот застрелал 69 лица. На островот го довеле со лисици на рацете, и под силно обезбедување. Неговиот адвокат изјавил дека Бревик се сеќавал на секој истрел што го испукал, додека полицијата целата реконструкција ја снимала со цел као би имала доказен материјал пред судот.

Обвинителот изјавил дека полицијата по апсењето веднаш му направила ренген снимка на Бревик, стравувајќи дека голтнал експлозив, и дека би можел да го активира при неговото прво појавување пред судот.

Имаме работа со опасен човек, кој направи многу тешки кривични дела, затоа моравме да ги предвидиме сите можности, вклучувајќи и таа дека голтнал експлозив, изјавил обвинителот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit