Необјавени дуети на Мајкл Џексон и Фреди Меркјури

13 ноември, 20110
192740_17882701044ebe8006850f2085119690orig_f

Брајан Mej, гитаристот на “Quuen” најавил дека следната година ќе бидат објавени неколку дуети на Фреди Меркјури и Мајкл Џексон снимени во текот на осумдесеттите години.
Мајкл доаѓаше да не гледа додека бевме на турнеја во САД. Тој и Фреди беа многу блиски пријатели, доволно блиски за да снимат неколку песни во студиото на Мајкл и кои до денес не се објавени”, изјавил Mej за” Evening Standard “.
Тој открил дека фондацијата која управува со наследството на Мајкл Џексон биле воодушевени од идејата. На прашањето кога ќе бидат објавени дуетите, гитаристот одговорил дека ќе бидат готови следната година.

http://www.youtube.com/watch?v=2b9d4fJ5FXc&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi