Неуспешна акробација

9 август, 20110
akrobacija

Во изведувањето акробација која требаше да го сруши светскиот рекорд во одење по јаже кое се протегало помеѓу два балони, 27-годишниот Saimaiti Aishan за малку избегна лоша несреќа.

Иако обидот беше неуспешен, тоа не го обесхрабрува . Ништо чудно, со оглед дека веќе има три светски рекорди.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Jlevrty2asE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi