Неверојатна инсталација во зоолошката градина Granby

29 јули, 20110
Неверојатна инсталација во зоолошката градина Granby

Водната зоолошката градина Granby има неверојатно мултимедијално шоу. За вовед во морските животни имаат изградено посебни павилјони. Во текот на виртуелна тура со вода, гледачите може да  погледнат во Јужниот Пацифик, и да го набљудуваат животот на желки и многу риби, медузи од сите бои, гигантски октоподи и ајкули.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi