Неверојатна снимка за поларната светлина

1 април, 20110
Неверојатна снимка за поларната светлина

НАСА секојдневно објавува слики на денот. Но овој пат се работи за видео и неверојатна глетка. Овој видео запис, кој е направен од Терје Sorgjerd, ја покажува една од најголемите “претстави”  за Аурора Бореалис – поларна светлина во последниве неколку години. Неверојатното видео било снимено во националниот парк во близина на границата со Русија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi