Невестата со најдолгиот превез во светот

25 септември, 20110
nevestata so najdolgiot vel vo svetot

Италијанката Елена Де Анџелис ќе биде запаметена како невестата  со најдолгиот превез во историјата.

Имено, Елена на својата свадба во Неапол носеше превез долг речиси три километри.

Повеќе од шестотини гости мораа да и помогнат при носењето на белиот свилен превез, а илјадници луѓе ја следеа од страна, додека невестата одеше по италијанските улици.

Два метри широкиот превез е дизајниран од страна на Џани мол Кампанија и влезе во Гинисовата книга на рекорди.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi