Nicolas Sarkozy и Carla Bruni го чекаат своето прво дете?

25 април, 20110
nicolas-sarkozy-carla-bruni

Францускиот весник Closer ја објави веста дека актуелниот претседател Nicolas Sarkozy и неговата сопруга Carla Bruni го чекаат своето прво дете, за која тврдат дека е вистинита.

43 годшната Carla е во првите недели од бременоста, што би значело дека тие ќе го добијат своето дете следната година, некаде околу кампањата на Sarkozy за повторен мандат.

Инаку, ова е второ дете за Carla, која има еден син од претходниот брак, а за Sarkozy ова е четврто дете.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi