Ники Лауда го прогласи Луис Хамилтон за луд

13 јуни, 20110
lauda-launches-attack-on-ferrari-asks-for-drastic-penalties-22897_1

Легендата на Формула 1, Ники Лауда е бесен на Луис Хамилтон. Доколку он продолжи со ваквото лудачко возење некој ќе настрада. Не ми е јасно како поминува неказнето, изјавил Лауда.

Хамилтон кој за време на последната трка се судри со друг натпреварувач, не успеа да  се приближи до крајот. И порано Хамилтон има неколку пати предизвикувано слични ситуации. Тој се удрил во возачот на Ред Бул, Марк Вебер, и по ударот неговиот булид се превртел. Но, сепак Хамилтон поминал без казна.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma