А, каде на друго место да заработам 15.000 куни месечно?

13 јуни, 20110
naslovna

Разгледувајќи ги страните со огласи, може само да потврдиме дека во Загреб секој може да најде девојка за задоволување на своите потреби. Салоните за масажи се стратешки поставени низ центарот на градот, од каде поминува секој, со цел да им бидат полесно достапни.

Информации за адресата може да се добие на телефон, но за дополнителните услуги ќе треба лично да поразговарате со девојката која сте ја избрале, во салонот за масажа. Секој од нив има своја “листа“ на работи што ги прави, па на оние кои не сакаат повеќе, не им се препорачува овој вид на забава.

Во секој случај, масажа ќе ве чини минимум 200 куни, а секс (доколку се договорите) ќе платите најмалку 400 куни. “Рачна“ масажа изнесува 300 куни, 500 куни за орално задоволување, а за секс 800 куни. Услугите за масажа се нудат и низ станови, но во тој случај е многу поевтино. За мастурбација 150 куни, орално 200 до 300 куни, а за комплетна услуга 300 до 600 куни. Најголемиот број на станови се во Нов Загреб, сместени во големи згради, каде што живеат поголем број на луѓе така што, неможе ништо да им биде сомнително на соседите.

Пари! ГОЛЕМИ ПАРИ! Тоа е причината зошто почнав да работам како проституткa. Впрочем, кажи ми каде една девојка во денешните услови, со завршено средно економско училиште, би можела да заработи од 10.000 до 15.000 куни месечно?

Во овие зборови Ана М. започнува да го раскажува својот живот и низ сé низ што има поминато, започнувајќи како масажерка …..па се до проститутка во бордел….

– Единствено на улица не сум работела. Таму работат девојките кои се во навистина очајна ситуација. Макроата им земаат и повеќе од половина од приходите, а многу често и ги тепаат – вели Ана.

Започнала да работи во салон за масажа со надеж дека со своето знаење ќе може да заработи повисока плата, отколку со работата во бутикот во Загреб, каде што претходно работела.

– Се договорив дека ќе добивам по 50 куни од секоја масажа, а од клиентите дека често се добивало бакшиш,или во просек по три масажи на ден. Тоа звучеше одлично во почетокот и навистина така беше. Но, само по еден месец бројот на масажите почнаа драстично да се намалуваат.

Тогаш, ми стана јасен терминот “масажа на цело тело”, па почнав “рачно“ да ги задоволувам клиентите, доколку имаа такви барања. Работата пак ми порасна, а пресвртницата дојде кога еден спортист ми понуди 500 куни, за орлано да го задоволам. Не беа сите толку дарежливи, но никогаш повеќе не излегував од собата за масажа без 200 куни во џеб. Повеќе не чекав некој нешто да побара од мене, туку сама ја преземав иницијативата во свои раце. Парите ги трошев на облека, излегување, кокаин. Не приметував дека се повеќе и повеќе користам дрога и алкохол, за да можам да ги заборавам моментите кои ги поминував со клиентите. На крај, не можев повеќе да издржам вака и одлучив да применам нова тактика. Дадов отказ во салонот и одлучив да работам самостојно.

– На свои одбрани, богати клиенти им го дадов својот мобилен телефон и ги задоволував нивните потреби во екслузивни хотели. Само со нив имав сексуален однос, бидејќи ми беа посимпатични и тоа не ми претставуваше проблем, без никакви емоции продолжи да раскажува Ана.

Сепак изгледот на Ана е сосема различен од стереотипот – проститутки. Слаба, не нашминкана, облечена во фармерки и џемпер, со изглед нешто над просек – обична 25 годишна девојка од Загреб.

– Бидејќи поголемиот дел од моите клиенти главно беа оженети, имав многу ретко работа, затоа што на нив им е полесно да дојдат до салонот после работа, наместо во изнајмена хотелска соба. Повеќе не требаше толку многу пари, бидејќи престанав да користам наркотици.Најдов дечко и се преселив во неговиот стан.Тоа всушност не беше негов стан, туку изнајмен. Јас го издржував бидејќи беше на последната година на факултет. Размислував да престанам со оваа работа веднаш штом ќе му завршат студиите и откако ќе најде работа. Успешно ја прекривав мојата работа, бидејќи во станот масирав стари госпоѓи, а масажите надвор од станот, ги оправдував со изговор дека некои госпоѓи не можат да доаѓаат. Ништо не му беше сомнително, но еден ден кога се вратив порано бидејќи ми беше откажана една средба, дома го најдов во кревет со најдобрата пријателка. Доживеав пресврт во животот – се вработив во друг салон за масажа. Повторно почнав да се дрогирам, преговарав околу цената за секс со луѓе кои не би ги погледнала, а не пак да отидам во кревет со нив… – продолжува Ана.

– Имав навистина секакви барања од клиентите. Некои сакаа да бидат камшикувани, некои врзувани…Тоа не ми пречеше, ако некој е будала, нека е…некои сакаа да ги газам по цело тело со чевли. Имав два најневообичаени клиенти, едниот ме е**ше облечен во потпетици (не знам каде најде бројот 44?) и шминкан, а вториот носеше пелени за возрасни и бараше да му ја ставам едната града во уста.

Најнепријатно ми беше кога во салонот ќе дојдеше еден ветеринар – пред “третманот“ го поминуваше цело тело со дезинфекциска течност, не ми даваше да го допирам, единствено орално го задоволував, со користење на два кондома, а тој на рацете носеше ракавици. Најмали барања имаше еден адвокат, кој беше неодамна разведен. Тој сакаше само да го прегрнам и галам по коса – тоа беше единствената услуга за која плаќаше,вели Ана.

Голем број од клиентите сакаат да имаат секс без кондом, но на тоа никогаш не се согласував. Навистина не е нормално тоа, ако не се грижат за своето здравје, дали мислат дека јас не се грижам за моето? Дел од моите колешки имаат добиено голем број на инфекции од масажа во џакузи, затоа јас влегував само со тампон – и пак се плашев. За среќа до сега не сум добила никава инфекција “, вели Ана.

Иако звучи чудно, но се излечила од дрога во еден од борделите во Загреб, бидејќи сопственикот на своите “вработените” им забранувал користење на дрога и алкохол, за време “работниот ден”.

– За разлика од работата во салонот, овде цените и правилата беа јасно поставена, орално задоволување 600 куни, а обичем секс 1.200 куни. Просторот беше луксузно среден, клиентите обично беа богатите. Сите моравме да изгледаме одморено и средено. Добивав половина од парите за сработените работни услуги. Плаќањето секогаш беше навремено, без никакво задоцнување. По неколку месеци заштедив доволно пари и престанав со работа. Веќе година дена живеам од заштеденото, а во текот на последните седум месеци имам во просек по тројца клиенти. Се обидувам да најдам подобра работа од продавачка во пекара, бидејќи многу наскоро ќе ми се потрошат цела заштеда и не би сакала повторно да почнам со старата работа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/