Никој не е совршен! Познатите пред и по фотошоп!

7 август, 20110
eva naslovna

Покрај естетските корекции, фотошопот е еден од најдобрите пријатели на големите холивудски ѕвезди. Покривајќи ги сите маани и недостатоци им овозможува во јавноста да изгледаат совршено, беспрекорно и без маани.

Ким Кардашијан

се појави на насловната страна на “Comlpex” со нозе без целулит. Но, реално освен што таа има целулит, има и широки пори, капиларии и буквално нејзината кожа изгледа како кора од портокал.

Кендис Бушер

излезе на една насловна, но играта на фотошоп ги има преминато сите граници. Нејзините нозе се истенчувани, но толку лошо што секој можеше да го забележи тоа.

Деми Мур

се појави на насловна со видно истенчен струк. Иако таа го демантираше сето тоа, сепак фотографиите велат нешто друго.

Лицето на Аврил изгледа фино, кога ќе се направат ситните корекции на фотошоп.

Секс бомбата Ева Мендез има подочници, и многу ситни дамки по лицето. Но, благодарение на фотошопт ние си ја гледаме секогаш свежа и убава.

На Џесика Алба не и требаат корекции. Таа е совршена. Но, ете уредниците на еден магазин сметале дека треба. Па и ја осветлиле кожата и и го стесниле струкот.

Камерон Диаз,

иако важи за една од актерките со совршена линија, сепак нејзиното тело со фотошоп го дотеруваат до совршенство.

Мадона

е посветена на своето тело. Но, се чини дека претерува со вежбањето. Затоа на фотошоп мораа да се отстранат преголемите мускули, вени…

Џенифер Анистон

една од најактуелните актерки сепак не е идеална. Брчките веќе се појавија на нејзиното лице. Но, сепак на насловната таа се појави како кукла од излог.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit