Никол Кидман од 1983 до денес!!!

30 јуни, 20110
nicolekidman

1983 година. Никол има само 16 години и згледа младо и убаво, со многу позаоблено лице од она што го има денес.

1989 година. Веќе се забележува промена на нејзиниот изглед, при што изгледа многу позрело.

1992 година. Актерката има 25 години, и убав и природен изглед.

1996 година. Никол има 29 години, и веќе се забележува првата промена на нејзиниот нос. Првата корекција ја направила токму оваа година.

1999 година. Оваа година таа ја започнала врската со Том Круз, од снимањето на филмот “ Очи ширум затворени “.

2002 година. По разводот со Том Круз, Никол го добила Оскарот за улогата во The Hours.

2006 година. Кидман се омажи со кантри пејачот Кеит Урбан.

2008 година. Таа го роди своето прво дете, на 41 годишна возраст.

2009 година. Оваа година Кидман и изјави на Мараја Кери: Јас сум комплетно природна, немам ништо вештачко на моето лице. Не пушам, и не правам ништо што би ми го уништило изгледот. Горда сум за да го кажам ова!

2010 година. Се роди второто дете на Кидман.

2011 година. Кидман ги изненади сите со промената на својот имиџ.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi