Ништо од снимањето на “Осамениот ренџер”, со кој ако не, Џони Деп

15 август, 20110
johnny-depp-9

Студиото “Дизни” одстапи од продукција на вестернот “Осамениот ренџер”(The Lone Ranger) во кој требаше да глуми Џони Деп, пренесуваат холивудските медиуми.

Одлуката е донесена, наводно, заради несогласувањето околу буџетот за филмот чие снимање требало да отпочне во октомври.

Деп требало да го глуми Тонт, а Арми Хамер, познат по улогата во филмот “Социјална мрежа”, требало да го глуми главниот јунак.

Гоб Вербински е човекот кој требаше да го режира овој филм,кој патем е познат по режирањето на првите три филмови од серијалот “Пирати од Карибите”.Премиерата на  несреќниов вестерн се очекуваше на крајот од 2012 година.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit