Нивес во депресија! Болката за загубата на бебето не се нaдминува :(

21 декември, 20110
nives

Последната година Нивес ја опишала како најкритична за нејзиниот брак. Иако признава дека во нејзиниот брак има подеми и падови, не се замара со различните приказни за односот со Дино.

Својот 30ти роденден Нивес го прославила во кругот на семесјтвото во Загреб. Големата забава изостанала, бидејќи како што вели Нивес, оваа година за неа и нејзиниот сопруг била многу тешка на секое поле.

-Во брак имавме многу подеми и падови, но последната година ни беше најкритична. И јас сум само човек, неможе секогаш да ни “цветаат ружи”.  Пред неколку месеци го изгубв бебето, и тоа  многу ме потресе, па паднав и во депресија. И кога ќе помислам дека тоа до некаде го надминав, некои ќе се обидат да го преформулираат во грда и негативна приказна. Без оглед на се, Дино и јас сме среќни заедно, изјавува Нивес која  новата година ќе ја започне посилна од било кога.

Дино во моментов поради фудбалот е во Украина, а ако остане таму и наредната година, Нивес ќе прифати една од многубројните понуди за работа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma