Њујорк во средината на минатиот век! Неверојатни фотографии! :)

4 ноември, 20110
nyc

Спектакуларна колекција од фотографии претставена на една изложба во Еврејскиот музеј во Менхетен ги израдува сите оние кои сакаа да се потсетат на минатото во овој град.

Под името ‘The Radical Camera: New York’s Photo League, 1936 -1951’ изложбата го прикажува животот  на децата, младите и возрасните   во Њујорк во средината на минатиот век. Фотографиите се од различни автори, а изложбата ќе патува низ повеќето градови во САД.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş