Ноел Галагер со соло кариера, не жали за Оазис

7 јули, 20110
noel-galager-498

Поранешниот гитарист од британската позната група Ноел Галагер изјавил дека започнува соло кариера и најви два албума со новата група. Едниот албум ќе се најде на продажба од 17 октомври, а вториот во средината на наредната година.

Две години откако тој си замина од Оазис, пред се поради честите расправии со својот брат и пејач во бендот, Лиам, Ноел изјавил дека е спремен за  нов почеток.

Во изјавата за новинарите во Лондон, тој рекол дека веднаш по објавувањето на новиот албум, планира и концерти, од кои првиот би се одржал во Даблин.

Оазис беше еден од најуспешните британските бендови во текот на деведесетите години, а нивниот најголем хит беше “Wonderwall”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/