Нокти во темно сина боја

17 ноември, 20110
1

Модните тенденции за маникир есен-зима 2011/12 се многу разновидни. Бојата на ноктите треба да биде смела и силна, бидејќи во зима сонцето сепак не е доволно. Особено внимание заслужува т.н.р. нијанса на синото „деним“. Синиот лак во сите свои варијанти е волшебен аксесоар. Овој модерен лак за нокти беше представен на модниот подиум од речиси сите модни куќи како Alexander McQueen, Zac Posen, Chanel, DKNY, Emanuel Ungaro и др.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş