Пловечки острови стануваат нова хит дестинација за богатите!

17 ноември, 20110
1

Проектот на вештачки острови во облик на светот недалеку од брегот на Дубаи се чинеше како одлична идеја  пред Обединетите Арапски Емирати да се најдат во голема економска криза. Сега инвеститорите се најдоа во ситуација каде што нивниот проект буквално тоне во вода. Меѓутоа, “никогаш не вели никогаш”, така барем тврди експертот за пловечки острови Dutch Docklands кој смета дека пловечките острови може да бидат одлична алтернатива за за сите оние кои купуваат вештачки острови кои тонат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş