Нов “Парк од ерата на Јура”

17 јуни, 20110
jurassic_park_4_1

Стивен Спилберг веќе има осмислено неколку идеи за нов “ Jurassic Park “. Тој заедно со сценаристот Марк Протошевич на големо работат на можните варијанти за новото продолжение.

Ова ќе биде четврто продолжение на овој филм. Спилберг веќе подолг период имал во план да го направи ова, но го спречила смртта на оригиналниот автор на серијалот, Мајкл Крајтон.

Франшизата заработи повеќе од милијарда и половина долари на благајните ширум светот, но последното трето продолжение, кое беше направено во 2001 година ја разочара публиката.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma