Нов гаф на Обама: Претседателе, која година е?

25 мај, 20110
N0020181297964741701A

За време на престојот на американскиот претседател Барак Обама во Велика Британија, се случила мала грешка.
Имено, за време на посетата на Вестминистерската палата со сопругата, претседателот се запишал во книгата на впечатоци, но впишувајќи го датумот, напишал погрешна година – 2008.
За потсетување, на американскиот претседател му се случи уште една непријатност и во Ирска кога неговиот автомобил се заглави на рампата пред амбасадата на САД во Даблин.

Обама за време на посетата на Лондон, се сретна и со Вилијам и Кејт и им упати честитки за венчавката со оглед на тоа дека не беше повикан на венчавката.
Претседателот на САД се сретна и со премиерот Дејвид Камерун за кој одвоил и време да играат тенис.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma