Нов музеј Мадам Тисо во Виена

1 април, 20110
Robbie Williams vosocna figura

Денес новиот музеј Мадам Тисо ги отвори вратите на посетителите во Виена. Тој брои многу восочни фигури меѓу кои се и оние на Алберт Ајнштајн, папата Бенедикт Шеснаесетти, Далај Лама, Роби Вилијамс, австрискиот претседател Хајнц Фишер итн.

Ова е единаесетиот музеј Мадам Тисо отворен ширум светот. Другите музеи ги има во Лондон, Холивуд, Берлин, Њујорк, Амстердам, Вашингтон, Хонгконг, Лас Вегас, Шангај и Банког.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi