Вистинските имиња на славните – 2 дел

1 април, 20110
iminja

Vin Diesel - Mark Vincent

Tom Cruse – Thomas Mapother IV

Snoop Dogg – Calvin Broadus

Slash – Saul Hudson

Rihanna – Robyn Rihanna Fenty

Queen Latifah – Dana Elaine Owens

Natalie Portman – Natalie Hershlag

Marilyn Manson – Brian Warner

Jay Z – Shawn Carter

Fergie – Stacy Ann Ferguson

Многу ѕвезди од шоубизнисот не биле задоволни од името кое го дибиле од своите родители, па се решиле да го променат надевајќи се дека со новото име ќе бидат полесно запамтени. Еве само дел од оние кои го промениле името и како тие се викале порано.

Bono - Paul David Hewson

 

Bruno Mars - Peter Gene Hermamdez

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi