Нова победа за Ветел

23 мај, 20110
v

Германецот Себастијан Фетел забележа нова, четврта победа во Формула 1 шампионатот на стазата во Каталуња.

Фетел ја искористи доминацијата на својот Ред Бул и славеше на трката на Големата награда на Шпанија со време од 1:39.03.301 часа, пред двајцата Британци, Луис Хамилтон и Џенсон Батон.

етврти беше клупскиот колега на победникот, Марк Вебер, а зад него следат Фернандо Алонсо, Михаел Шумахер, Нико Розберг, Ник Хајдфелд и Мексиканецот Серхио Перес.

По трката во Барселона, Фетел води во генералниот пласман со 118 бода, а го следат Хамилтон со 77 и Вебер со 67 бода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/