Новак Ѓоковиќ без борба во полуфинале на Ролан Гарос

30 мај, 20110
Novak Djokovic of Serbia celebrates his victory over Roger Federer of Switzerland in their semifinal match at the Indian Wells ATP tennis tournament in Indian Wells, California

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос откако без борба заради повреда на ногата, мечот што требаше да се одигра утре, го предаде италијанецот Фабио Фоњини, дали во полуфиналето на Ролан Гарос ќе гледаме дуел против Федерер? За тоа Федерер ќе мора да се испоти најверојатно против Монфис од Франција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/