Новак им фрли мерак на камилите во Абу Даби :)))

26 декември, 20110
1

По низа од 41 победа, освоени пет мастерс титули и три grand-slamтитули, Новак Џоковиќ заслужи малку одмор. Еве како Новак се подготвува за следната сезона.

Всушност, познатиот српски тенисер е со пријателите и помладиот брат Марк во Абу Даби, Обединети Арапски Емирати. На својот Twitter профил, Ноле не го крие задоволството од прошетките и камилите. Сепак, вели дека им недостига најмалдиот брат Џоле кој не е со нив.

Погледнете ги фотографиите!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma