Новата колекција на Cartier – „ Sortilege“

24 декември, 20110
13

Последната колекција на  Cartier се нарекува  „Sortilege“,  што во превод од француски значи магија, а само еден поглед на накитот е доволнен за да го оправда името. Во галеријата сме ви го подготвиле најдоброто од колекцијата на овој популарен бренд што создава секогаш ваков луксузен и гламурозен накит.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma