Нови ДНК резултати од черепот на “детето ѕвезда”

17 август, 20110
cerep

Во новиот надграден извештај за анализата на ДНК-та на “детето ѕвезда”, наводно се открива дека вонземјанин бил роден од мајка која била човек. Овде ги имаме дополнителните ДНК истражувања и новости од сопственикот на черепот Лојд Пај.

Черепот на детето ѕвезда станал во сопственост на Лојд Пај во Февруари 1999, черепот бил пронајден околу 1930 година во тунел оддалечен околу 160 км од Чихуауха, Мексико, закопан заедно со човечки труп кој се гледал на површината на тунелот.  Истражувачите утврдиле дека черепот е стар околу 900 години.

 

Погледнете го видеото каде се објавени новите анализи за “детето ѕвезда”:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit