Топ 10 најскапи рачни часовници

17 август, 20111

Неодолив моден детал, некогаш практичен предмет посебно за тие што сакаат да бидат секогаш на време. Но да имаш еден од овие 10 рачни часовници, тоа веќе значи престиж и посебен животен стил. Најскапите рачни часовници во светот:

10. Split Seconds Patek Philippe Reference 1436 By Tiffany & Co. – $214,000

9. Rolex Submariner – $234,000

8. Ulysse Nardin Triplejack Minute Repeater – $340,000

7. Jaeger-LeCoultre Gyrotourbillon 1 – $400,000

6. Richard Mille Tourbillon – $525,000

5. AP Royal Oak Grande Complication – $560,000

4. Patek Philippe Ref 5016P – $762,000

3. Vacheron Tour de l’Ile – $1,250,000

2. The Patek Caliber 89 – $5,120,000

1. The Breguet Marie Antoinette – $XX,000,000

One comment

  • Filip

    18 август, 2011 at 11:28

    Sovrsheno

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi