Новиот Android на сите Xperia мобилни произведени во 2011

16 ноември, 20110
17998374864ec271277766d831761667_orig

Во време кога многу телефони незначително се разликуваат по одредени спецификации, работат на иста платформа, односот на производителите кон корисниците може да ги привлече на одреден бренд.

Што се однесува до корисниците на Android, не е ретко да изборот на мобилните да го прават и на основа на тоа колку долго производителот дава подршка на своите модели, односно дали и колку долго им овозможува надоградба на новите верзии на софтверите.

Во таа смисла, Sony Ericsson деновиве направи одличен потег најавувајќи дека сите модели од портфолиото на Xperia, кои биле произведени во текот на оваа година ќе добијат надоградба на Android 4.0.

Портфолиото на Xperia 2011 ги опфаќа следните модели: Xperia arc и arc S, Xperia neo и neo V, Xperia mini и mini pro, Xperia pro, Xperia active, Xperia ray и Sony Ericsson Live with Walkman.

Дополнителните информации поврзани со датумот и глобалната достапност ќе бидат дополнително објавени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş