Пинк: Сакам да имам многу деца! Цел кошаркарски тим!

16 ноември, 20110
pink_4

Пинк е толку воодушевенa од мајчинството што би сакала да има еден куп деца. Пејачката пред пет месеци заедно со својот сопруг Кери Харт го добиле првото дете, ќерката Вилоу Сеџ, и веќе размислуваат за уште неколку генерации. “Ние многу ги сакаме децата, сакаме да имаме цел кошаркарски тим”, изјавила Пинк.
Во улогата на мајка одлично се снашла и додала дека нејзината ќерка е голем фан на нејзината музика. “Веднаш престанува да плаче кога ќе и запеам. Понекогаш и измислувам песнички”, вели пејачката, кој се обидува мајчинството да не остави преголемо влијание врз нејзиниот нов албум. “Им ветив на фановите дека нема да направам албум полн со детски песни. ”
Пинк открила дека првото име на својата ќерка го дала според дрво. Willow во превод е врба: “.. Тоа е флексибилно дрво, и ништо не може да го скрши. Се превиткува и поднесува секаков напор. Тоа ми се допаѓа и сакам и мојата ќерка да биде таква, изјавила Пинк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi