Новите авантури на Лара Крофт

10 март, 20110
lara croft

Колекционерката на антиквитети, која не баш на чесен начин ги собира делата, Лара Крофт е повторно во акција.

Најновото филмско остварување би требало да стигне во 2013 година. Продуцентот Грејам Кинг и неговата компанија ги земаа сите права за франшиза за Ограбувач на гробови и сега планираат да се снимаат новите авантури.

Сценаристот уште не е ангажиран. Ова ќе биде трето продолжение на претходните два, првиот сниман во 2001 година, и вториот 2003 година, кога главната улога ја имаше Анџелина Џоли. Претходните филмови имаа заработувачка од 430 милиони долари на кино благајните.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi