Дана Интернешнал повторно ќе го претсатвува Израел на Евровизија

10 март, 20110
dana international

Познатата Дана Интернешнал, која го претставуваше Израел на Евровизија во 1998 година со песната “Дива”, кога и ја освои победата сега повторно ќе ја има истата шанса.

Трансексуалецот Дана, родена како Џарон Коен победи со песната “Ding dong” на израелскиот избор за песна на евровизија. Оваа година ќе ја видиме Дана во Дизелдорф, каде ќе се оддржи годинешниот избор на песна на Евровизија.

http://www.youtube.com/watch?v=Fc2K9F4ZPsQ&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi