Sony произведе компјутер со 3Д слика

10 март, 20110
Sony-3D-laptop-in-action

Јапонскиот гигант Sony од 19 ти март ќе ја стартува продажбата на новиот модел на компјутер кој ќе има 3Д слика.

– Ова е модел од т.н. Ф-серија, која ќе овозможи слика во 3Д-формат, а ориентационата цена ќе биде малку повисока од 3.000 долари, изјави претставник на јапонскиот електронски гигант „Сони“.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi