Новороденче по грешка прогласено за мрвто!

5 ноември, 20110
111558

Пекинг – здравствените власти во јужната кинеска провинција Гуангдонг соопштиле дека ќе го истражуваат болничкиот тим на лекари кои новороденчето го прогласиле по грешка за мртво и го испратиле во мртовечница.

Инцидентот се случил на 26 октомври, според соопштението трдницата била префрлена во болница поради внатрешно крварење и грчеви во стомакот.

Новороденчето не дишело  ниту пак плачело. Тимот на лекари констатирале дека бебето е мртво.

Но, снаата на родилката пола час по породувањето побарала да го види бебето и кога ја отворила пластичната ќеса видела дека бебето всушност е живо.

Шокот бил уште поголем кога виделе дека бебето е момче, а не девојче како што предхнодно им кажале. Бебето веднаш било префрлено на интензивна нега.

Налутени и гневни, мајката и сопругот ќе ја тужат болницата и ќе бараат 300.000 јуани (45.000 долари).

httpv://www.youtube.com/watch?v=e7uqK_QGEbk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş