10 работи кои треба да ги направите, доколку имате блиска средба со НЛО

5 ноември, 20110
10 raboti sto treba da gi napravite ako vidite NLO

Според здрузената НЛО мрежа, ако имате блиска средба со неидентификуван летечки објект постојат 10 работи кои можете да ги направите за да го доживеете вистинското искуство.

  1. ОСТАНЕТЕ СМИРЕНИ, но заштите се се од секакви опасности.
  2. Бидете објективни. Не е се што лета НЛО.
  3. Употребете камера да го снимите објектот.
  4. Ако имате диктафон, снимете го вашето објаснување на настанот.
  5. Ако се присутни и други сведоци, запишете ги нивните искуства.
  6. Ако објектот оставил некакви трагови, обезбедете го просторот.
  7. Ако  објектот е на дофат на рака, потребно е тој да се покрие.
  8. Обидете се да ја процените далечината до објектот, неговата висина и брзина.
  9. Ако во леталото има некој вид на вонземјанско суштество, бидете спремни да се заштитите.
  10. Веднаш пријавете го случајот во најблискат НЛО истражувчка организација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş