Новото лице на Facebook!

8 јули, 20110
Mark-Zuckerberg-Plans-to-Share-His-Wealth

Facebook стана уште позаразен од ова што е ! Корисниците во иднина ќе може да разговараат едни со други преку видео-врска, и ќе може да учествуваат во групен разговор, најмногу до десет луѓе. Исто така и дизајнот на Facebook ќе биде променет.

Освен овие информации, Марк Цукерберг  на прес конференцијата истакнал дека Facebook ќе добие многу поатрактивен изглед, и дека корисниците веднаш на почетната страна ќе може да видат кои нивни пријатели се онлајн.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi