Обама на шопинг оди со кучето! :)

23 декември, 20110
bo

Претседателот на САД заминал на шопинг до трговскиот центар заедно со неговото куче.

Вашингтон – американскиот претседател Барак Обама го земал своето куче Бо за да испазарат нешто во локалниот маркет, додека чекал Конгресот да изгласа обновување на малиот данок на платите.

Обама заедно со неколку помошници и со својот домашен миленик тригодишниот Бо заминал да му купи намирници и да го почасти за новогодишните и божиќни празници. Кучето Бо инаку се наоѓа и на новогодишната честитка од Белата куќа.

Семејството Обама празниците ќе ги помине на Хаваи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma