Одбројување на 100-те најсекси жени во светот

31 мај, 20110
sexy_woman

100 – Izabel Goulart – 26 годишна бразилка родена во Сао Паоло. Поранешен ангел на Викторија Сикрет и актерка во неколку американски серии.

99 – Lady Gaga – 25 годишната светски популарна поп дива, која често изјавува дека е сингл и дека сака да се забавува постојано.

98 – Andrej Pejic – изјавата дека сака да се слика за Playboy на 19 годишниот модел од Србија, кој ги помести границите на Лондонската модна недела, а следната вест е дека моделот е всушност маж.

97 – Bar Refaeli – во улогата на израелски супер модел и девојка на Леонардо Ди Каприо, 25 годишниот модел од 57 место минатат година, сега падна на 97.

96 – Chelsy Davy – прекрасното тело на оваа 25 годишна девојка ја внесе во оваа листа на најсекси жени во светот.

95 – Gisele Bundchen – неможете да не ја сакате оваа бразилска убавица, супер модел кој вреди преку 150 милиони долари. На 30 години веќе беше два пати на насловната на Vouge, а поранешна девојка на Леонардо Ди Каприо.

94 – Leona Lewis – оваа пејачка со ангелски глас го направи своето деби оваа година во 100-те најсекси жени во светот. 26 годишната девојка од Лондон веќе го спрема својот трет албум.

93 – Christine Bleakley – 32 годишната англичанка која ја поврзуваа со многу мажи се најде на оваа листа, таа постојано има магична насмевка, веројатно поради нејзината висока плата.

92 – Malin Akerman – 32 годишната актерка, родена во Стокхом, а израсната во Канада, оваа девојка е најпозната по улогите во Watchman и Heartbreak Kid.

91 – Zoe Saldana – ова е девојката која веројатно е виновна поради желбата на многу жени да ја фарбаат кожата сина, да ѕвездата од познатиот минатогодишен филмски хит Аватар, се најде на оваа листа поради својата сексуалност и егзотичен изглед.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/