Одете во Лондон да ја пцуете полицијата

26 јуни, 20111
britanska-policija-498

Ако сакате да поминете неказнето а да ја навредувате и пцуете полицијата, одете во Лондон. На полициајците во Лондон забрането им е да ги апсат лицата кои им упатуваат пцофки, колку и тие да се навредливи, се наведува во новиот налог на Скотланд јард кој предизивкал големо противење кај припадиниците на чувањето на редот, мирот и законот.

 

One comment

  • drle

    16 декември, 2012 at 02:31

    Abe visoko razviena Demokratija, gi tretiraat kako kucinja, da go vregas, psues i da go ismejuvas toj sto te cuva, stiti i brani, epa koga ke dojde situacija da branat i stitat nekogo najverovatno ke se pocesaat za gazot i ke si prodolzat po patot, idiotski i paradoksalni raboti…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi