Опасен вирус владее на островот каде одмараат принцот William и Kate

17 мај, 20110
kate and william d

Принцот William и неговата сопруга Kate одбраа да одморат на Сејшелите, место на кое во моментов владее еден опасен вирус. Вирусот Chikungunye се пренесува преку комарците и другите инсекти кои ги има во огромен број на тоа место. Веќе стотина мештани се заразени. Симптомите на вирусот се: болки, зголемена температура и потење, пренесува Daily Mirror.

Сега за сега тие се добро и останува само да ги превземат превентивните мерки, да се мачкаат со креми против инсекти и да се прекријат со мрежа, и да се надеваат на најдоброто.

Парот би требало да се врати од Сејшелите во четврток.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi