Американците бараат цензура на голото торзо на Андреј Пејиќ

17 мај, 20110
andrej-pejic-for-tush

Познатиот босански модел, Андреј Пејиќ ја краси насловната страна на магазинот Dossier. На фотографијата тој го покажува своето голо торзо, заради кое магазинот наиде на критики. Од магазинот било побарано да го цензурира голото торзо како да станува збор за покажување на голи женски гради, а сепак познато е дека Андреј е маж.

Дали андрогениот модел би имал вакви критики и примедби доколку би бил помаженствен? Сепак има и магазини на кои позираат голи мажи, но тие не добиле вакви забелешки.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi