Опасна е Маријанче! Погледнете како успеа да го врати Немеш!

12 август, 20110
Опасна е Маријанче! Погледнете како успеа да го врати Немеш!

Сега се заедно, но што точно се случи меѓу Маријана и Немеш во емисијата „Се за љубов“. Маријана снимила видео порака која го трогнала Немеш, па тој решил на својата реалити љубов да и даде уште една шанса.

Маријана во емисијата „Се за љубов“, снимила лично видео како порака до Немеш, а таа на него му помогнала да сфати дека на нивната љубов се уште не завршила.

–  Здраво Никола, многу ми е тешко што ти се обраќам на овој начин, би сакала да разговараме во четри очи, но ова се чини дека е единствен начин. Тука сум, се борам, ќе направам се. Сакам да ти кажам дека те љубам искрено и вистински. Сакам да се бориш заедно со мене. Знам дека и ти мене ме сакаш, но и дека ти треба време. Ги разбирам околностите и грижите на твоето семејство и пријателите кога излезе од куќата. Маријана била многу искрена, толерантна во оваа порака, наменета за Немеш.

“Не прифаќам крај. Ми рече дека нема да ме напуштиш ни во пролет, лето, есен и зима….единствено ако не измислат ново годишно време, тогаш прифаќам. Јави ми се…имаме многу убави спомени. Ако нешто сум згрешила на почетокот, тоа било само глупост, некоја непромислена изјава“, изјавила Маријана пред камерата и неколку пати повторила дека го сака Немеш.

По оваа порака, наводно, „леденото“ срце на Немеш се растопило и повторно ја пуштил назад во својот живот.

httpv://www.youtube.com/watch?v=770mG3hWwgs

http://www.youtube.com/watch?v=kfsl7VQwq9k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi